Kochani Przyjaciele Naszego Klasztoru,

7 lutego w Dniu Przeniesienia Relikwii św. Naszego Ojca Romualda Nasza Wspólnota rozpoczyna Przygotowania do obchodów 1000 Rocznicy Przejścia do Nieba Ojca i Założyciela Zakonu Kamedulskiego. Przez najbliższe 100 miesięcy będziemy podejmowały intensywne starania, by przez modlitwę i pochylenie się nad drogą duchową Naszego Ojca rozgrzać nasze serca, by płonęły  - jak Jego serce – „niewysłowionym żarem miłości”. Każdy rok (2019 – 2027) będzie poświęcony rozważaniu kolejnego etapu w życiu Naszego Zakonodawcy, by w Jego szkole pogłębiać przekazaną nam duchowość Ojców i rozeznawać wolę Bożą dla Naszej Wspólnoty, ku czemu prowadzi nas Duch Boży poprzez wewnętrzne natchnienia, oczekiwania Kościoła i znaki czasu.

Dniem szczególni poświęconym wspomnieniu św. Romualda jest we wspólnotach kamedulskich wtorek. Od kilku lat, gdy w naszym prezbiterium zawisła Ikona św. Romualda, w każdy wtorek po Mszy świętej odmawiamy wspólnie Litanię do św. Romualda, a teraz chcemy upraszać Jego opieki w Mszach świętych wotywnych.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i duchowej łączności, by za przyczyną św. Naszego Ojca Romualda Jezus stał się Miłością wszystkich ludzi.